SEO
Neden Arama Motoru

Arama Motoru Optimizasyonu (SEO) Yönetim Hizmetleri müşterilerine sözümüz Bütçenizi araştırıp size gerçekçi bir sonuç ve zaman çizelgesi yaratacağız.

İkitelli Web Tasarım olarak; Arama Motorlarında doğru anahtar kelime kullanımıyla Marka tanıtımı, internet trafiği ile pazarlama tekniği ve yönetiminde etkinliğinizi artırıyoruz.

Ürün / hizmetlerinizle alâkalı birden çok arama ifadesi (anahtar kelime) için şirketinizin Google’ın en üstünde yer almasını ister misiniz? Aşağıda, Google’daki 1 Sayfada yer almanızı ve işletmeniz için birden fazla müşteri kazanmanızı sağlayacak Adımlarımız ve Etkinliklerimiz bulunmaktadır:

1. Anahtar Kelimeler Araştırma
2. Rekabet Analizi
3. Optimize Edilmiş İçerik Oluşturma
4. Anahtar Kelime Optimizasyonu
5. Geri Bağlantı Oluşturma / Bağlantı Bina
6. Arama Motorlarına ve Dizinlere Gönderme
7. Makale Dizinlerine SunulmasıİŞİNİZİ BİR SONRAKİSEVİYEYE TAŞIYIN

100 tam zamanlı SEO uzmanı içeren 150’den fazla profesyonelin bulunduğu bir ekibimiz var. Dijital sektördeki birçok büyük oyuncunun SEO hizmetleri toptancısıyız ve şimdi size doğrudan yardımcı olabiliriz!Bir web sitesini analiz edin

İlk önce bir web sitesini analiz ettik ve ardından web sitesinin arama motorlarına daha etkili bir şekilde anahtar kelimeler aktarması için adım adım bir plan hazırladık. Nihai hedefimiz müşterilerimize daha fazla ziyaretçi ve daha yüksek satış ve müşteri dönüşümü elde etmektir.


Sayfa İçi ve Sayfa Dışı Optimizasyon

Sayfa ve sayfa dışı optimizasyonun amacı, hedeflenen anahtar kelimelerinizle tutarlı bir tema oluşturmaktır. Arama motoru bir robot değil, bir insandır. Bu nedenle, robotu eğitmek için kanıtlanmış sürecimizi takip etmelisiniz, böylece potansiyel müşterileriniz belirli iş ile ilgili anahtar kelimeleri aradığında web sitenizi getirir.
HOW WE DO

Before beginning a search engine optimization (SEO) project, it is important to understand the process involved in an effective SEO campaign. EasySeo caters to clients who require an intensive, full-service approach to search engine marketing.


KEYWORD RESEARCH

Keyword density tells you how often a search term appears in a text in relation to the total number of words it contains

ONSITE OPTIMIZATION

Onpage optimization refers to all measures that can be taken directly within the website in order to improve its position

LINK BUILDING

In the field of SEO, link building describes actions aimed at increasing the number and quality of inbound links to a webpage

REPORTING AND ANALYSIS

Our SEO review consists of several factors like a content, linking structure, social media efforts, and its trust on the internet
6x
Growth in
keyword ranking


398%
Increase in
Organic traffic


1105%
Increase in
Top 10 ranking


129%
Increase in
Visit duration


Why SEO is Beneficial to Your Business?


Ranking Importance

This year resesrch shows that approximately 85% of all Web sites are found via search engines


Major Search Engines

96% of Internet users begin their Web search through a major search engine (Google, Bing, Yahoo, AOL)

Effective strategy

SEO allows you the ability to choose keyword phrases for searches performed by potential customers


342 billion Search Results

In January 2016, more than 17.5 billion searches were performed with 342 billion search results

Bring Visitors

Solid SEO and search friendly Web design will help bring visitors to your Website


Consumer Perception

Consumer perception is that the higher a Web sites is ranked in a search engine


SEO Experts

As experts in the search engine optimization and marketing industries, the management and employees of EasySeo have a proven track record for crafting effective Internet marketing strategies with measurable, long-term results.

DAVID FORD

DAVID FORD

Code Expert

MARIA COOPER

MARIA COOPER

Content Expert

JOHN ROSSO

JOHN ROSSO

Link Expert

SUZE ORMAN

SUZE ORMAN

Design ExpertLets Get Started
your project


We focus strongly on function and usability and train you to manage your website as a business asset. We go to great lengths to assure your content is delivered in such a way that visitors can easily and intuitively find the information they seek, resulting in a pleasant and productive user experience.


REQUEST A QUOTE

Our Happy Clients